Ошибка :

Показать отладочную информацию

Адбыўся заключны этап рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”
Национальный центр художественного творчества детей и молодежи
Национальный центрхудожественного творчествадетей и молодежи

Адбыўся заключны этап рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”

31 жніўня у горадзе Мінску адбыўся заключны этап рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”, у якім прынялі ўдзел 16 фіналістаў з усей нашай краіны.

Юныя удзельнікі конкурсу ішлі да фінала цэлы год, чытаючы кнігі, шукалі блізкія ім па духу творы, шчыра пражывалі кожны радок.

У фінальным мерапрыемстве ўсе госці змаглі ўбачыць сапраўднае майстэрства чытання, неверагодную любоў да беларускага слова і высокі ўзровень выканальніцкага майстэрства.

Тэлеверсію фіналу конкурсу можна ўбачыць 5 верасня на тэлеканале СТВ.

 

Пераможцы і прызёры Рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка»:

 

Узроставая катэгорыя I-IV класы:

1 месца - Буткевіч Артур, ЦДА ДіМ «Ранак», абяднанне па інтарэсах «Хачу на сцэну!»;

2 месца - Хамічонак Мілана, ДУА «Сярэдняя школа № 20 г. Барысава»;

3 месца - Дземянчук Радзівон, Пенской Мікалай, Купрык Іван, узорная студыя эстэтычнага выхавання «ОКеан», УА «Брэсцкі дзяржаўны абласны цэнтр маладзежнай творчасці»;

3 месца - Алтыца Марыя, ДУДА «Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі»;

3 месца - Рогалева Эліна, УА «Магілёўская дзяржаўная гімназія-каледж мастацтваў імя Яўгенія Глебава»;

 

Узроставая катэгорыя V-VI класы:

1 месца -Гаўрыльчык Марыя, ДУА «Сярэдняя школа № 49 г.Мінска»;

2 месца - Вайцяхоўская Кіра, ДУА «Сярэдняя школа № 12 г.Віцебска імя Л.М.Філіпенкі»;

3 месца - Зінгер Каміла, ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Рагачова»;

 

Узроставая катэгорыя VII-VIII класы:

1 месца - Маркава Ганна, ДУА «Сярэдняя школа № 35 г. Магілёва»;

2 месца - Сергіевіч Арцём, ДУА «Сярэдняя школа № 164 г.Мінска»,

3 месца - Астаповіч Арсеній, ДУА «Бараўлянская гімназія» Мінскага раёна;

 

Узроставая катэгорыя IX-X класы:

1 месца - Саковіч Ілья, ДУА «Сярэдняя школа № 126 г.Мінска»;

2 месца - Роўда Андрэй, ДУА «Нарацкая сярэдняя школа № 2» Мядзельскага раёна;

2 месца - Русак Лізавета, ДУА «Сярэдняя школа №9 г.Слоніма».

 

Віншуем пераможцаў!