Ошибка :

Показать отладочную информацию

Жывая класіка 2022: паўфінал
Национальный центр художественного творчества детей и молодежи
Национальный центрхудожественного творчествадетей и молодежи

Жывая класіка 2022: паўфінал

      4 ліпеня адбыўся паўфінал Рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў «Жывая класіка 2022», у якім прынялі ўдзел таленавітыя юныя чытальнікі з усіх рэгіёнаў нашай краіны. Асноўныя задачы конкурсу - павышэнне зацiкаўленнасцi дзяцей і падлеткаў да чытання, выхаванне падрастаючага пакалення на лепшых узорах нацыянальнай літаратуры, прыцягненне ўвагі грамадскасці да праблематыкі чытання, пошук і падтрымка таленавітых дзяцей і моладзі.

     Вельмі сімвалічна, што ў Год гістарычнай памяці паўфінал прайшоў у Музеі гісторыі Вялікай Айчыннай вайны ў г. Мінску. Юныя удзельнікі конкурсу ішлі да паўфінала цэлы год, чытаючы кнігі, шукалі блізкія ім па духу творы, шчыра пражывалі кожны радок. У паўфінальным мерапрыемстве журы змаглі ўбачыць сапраўднае майстэрства чытання, неверагодную любоў да беларускага слова і высокі ўзровень выканальніцкага майстэрства.

     У фінал прайшлі:

     Узроставая катэгорыя I-IV класы:

Дземянчук Радзіон    

     Педагогі: Султанаў Валерый Уладзіміравіч, Жыркевіч Аляксандра Яўгенаўна «Брэсцкі джяржаўны абласны цэнтр маладзёжнай творчасці»

      · Шэрагава Мілана і Шавяка Міхаіл      

      Педагог: Янцэвіч Наталля Гарнікаўна ”Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі“

      ·  Папсуева Вікторыя

      Педагог: Кожан Ірына Рамуальдаўна “Магілёўская гарадская гімназія №1”

      · Баркоў Арсей

       Педагог: Макушкін Алег Васільевіч. “Гомельскі дзяржаўны абласны Палац творчасці дзяцей і моладзі”        

      Узроставая катэгорыя V-VI класы:

      · Гаўрылаў Павел

      Педагог: Яцкоўская Ганна Васільеўна ”Расонскі Цэнтр дзяцей i моладзі“

      · Пінчук Паліна

       Педагог: Марцынкевіч Вольга Мікалаеўна «Гімназія г.Петрыкава»        

Курман Аляксей

       Педагог: Захарчук Ірына Уладзіміраўна «Сярэдняя школа №2 г. Слоніма»   

       Узроставая катэгорыя VII-VIII класы:

Наско Марыя    

       Педагог: Бадун Аксана Мікалаеўна ”Сярэдняя школа 2 г.Докшыцы“

       · Смелаў Уладзіслаў

       Педагогі: Белянок Ірына Валер’еўна, Маслёнчанка Марына Міхайлаўна “Губічская базавая школа Буда-Кашалёўскага раёна”

       · Бякрэнь Юльяна       

       Педагог: Лебедзь Ксенія Аляксандраўна, «Жыровіцкая сярэдняя школа Слонімскага раёна»

        · Маркава Ганна

        Педагог: Грыгор’ева ІрынаЯўгеньеўна “Сярэдняя школа  № 35 г. Магілёва”       

        Узроставая катэгорыя IX-X класы:

        · Чуткоў Аляксандр     

        Педагог: Марчанка Таццяна Васільеўна “Рагачоўскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

        · Казлоўская Анастасія

        Педагог: Горбік Святланан Осіпаўна “Сярэдняя школа № 7 г. Ваўкавыска”     

         · Губанаў Максім

         Педагог: Шабуня Алена Раманаўна, «Сярэдняя школа № 2 г. Стоўбцы»

          · Дубоўскі Аляксей       

          Педагог: Шакаль Ала Анатольеўна “Гімназія № 146 г.Мінска”