Национальный центр художественного творчества детей и молодежи
Национальный центрхудожественного творчествадетей и молодежи
  • ул. Кирова 16
  • +37517 327-08-75

III Рэспубліканскi конкурс юных майстроў па мастацкаму роспісу

28 лютага 2015 года ўстановай адукацыі “Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі” Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь праводзіцца III Рэспубліканскі конкурс юных майстроў па мастацкаму роспісу сярод навучэнцаў аб’яднанняў па інтарэсах устаноў адукацыі.

Арганізатары: установа адукацыі “Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі” Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь.

Мэта конкурсу: развіццё і папулярызацыя мастацкага роспісу, як віду дэкаратыўна-прыкладной творчасці, выяўленне і падтрымка юных талентаў.

Удзельнікі конкурсу: навучэнцы аб’яднанняў па інтарэсах выяўленчай і дэкаратыўна-прыкладной творчасці ўстаноў адукацыі ва ўзросце ад 8 да 16 гадоў.

У конкурсе прымаюць удзел 46 навучэнцаў з устаноў адукацыі краіны:

г. Ляхавічы, г. Белаазёрск, г. Шуміліна, г. Дуброўна, г. Верхнядзвінск, г. Докшыцы, г. Мазыр, г. Гомель, г. Парычы, г. Ашмяны, г. Смаргонь, г. Гродна, г. Барысаў, г. Салігорск, г. Клецк, г. Крупкі, г. Жодзіна, г. Магілёў, г.п.Глуск, г. Мінск.

Конкурс праводзіцца па наступных намінацыях:

  • “Роспіс па дрэве”, 
  • “Роспіс па шкле”, 
  • “Роспіс па тканіне”.

Творчыя работы прадстаўляюць сабой вырабы як традыцыйнага народнага роспісу, так і сучаснага.

Пераможцы вызначаюцца ў трох узроставых катэгорыях:

  • 8-10 гадоў, 
  • 11-13 гадоў, 
  • 14-16 гадоў.

Праграма конкурсу

09.00-11.00 Заезд. Рэгістрацыя ўдзельнікаў конкурсу. Размяшчэнне ў вучэбных кабінетах. Падрыхтоўка да конкурсу
10.00-11.00 Экскурсія па рэспубліканскай выстаўцы “Вясёлкавыя рытмы”

11.00-11.20
Адкрыццё конкурсу.
Прадстаўленне ўдзельнікаў конкурсу і членаў журы
11.20-12.50 Правядзенне конкурсу (выкананне творчага задання)
12.50-13.30 Абед
13.30-16.00 Працяг конкурсу (выкананне творчага задання)
16.00-16.30 Работа журы. Падвядзенне вынікаў конкурсу
16.30-17.00 Узнагароджванне пераможцаў і прызёраў конкурсу

Конкурс адбудзецца 28 лютага 2015 года у выставачнай зале Нацыянальнага цэнтра мастацкай творчасці дзяцей і моладзі па адрасу: г. Мінск, вул. Кірава, 16.

Дадатковая інфармацыя па тэлефону:
(8-017) 200 41 97 (сектар выставачнай работы), 328 68 30 (аддзел інфармацыйна-аналітычнай работы і сецявога ўзаемадзеяння).

Спіс удзельнікаў рэспубліканскага конкурсу юных майстроў
па мастацкаму роспісу (28 лютага 2015 года)

намінацыя “Роспіс па дрэве”

Савянкова Ульяна, 9 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Выяўленчае мастацтва”
педагог Аўсішчар Таццяна Іванаўна
УА “Гродзенскі дзяржаўны абласны Палац творчасці дзяцей і моладзі”

Ведрыцкая Валерыя, 10 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Роспіс па дрэве”
педагог Грамянкова Таццяна Валянцінаўна
ДУА “Крупскі цэнтр дзіцячай творчасці”

Занько Алена, 11 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Этнаэкалогія”
педагог Кузьміч Алена Іванаўна
ДУА “Экалагічны цэнтр г. Белаазёрска”

Волкава Кацярына, 13 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Роспіс па дрэве”
педагог Угренінава Ала Хамітавна
ДУА “Палац дзяцей і моладзі “Золак” г. Мінска”

Немакіна Дар’я, 14 гадоў
аматарская студыя “Крынічка”
педагог Марус Наталля Міхайлаўна
ДУА “Гімназія № 3 г. Салігорска” Мінскай вобласці

Гасак Вікторыя, 14 гадоў
узорная студыя “Сузор’е”
педагог Туравец Анатолій Дзмітрыевіч
ДУА “Парыцкі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

Вашкевіч Анастасія, 15 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Этнаэкалогія”
педагог Кузьміч Алена Іванаўна
ДУА “Экалагічны цэнтр г. Белаазёрска”

Знак Ірына, 16 гадоў
студыя выяўленчага мастацтва “Жар-птушка”
педагог Караблёва Наталля Іванаўна
Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі

 намінацыя “Роспіс па шкле”

Кляшчонак Валерыя, 10 гадоў
узорная мастацкая студыя “Палітра”
педагог Ржэуцкая Марыя Мікалаеўна
ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс яслі сад-сярэдняя школа №24
г. Барысава”

Бурак Ксенія, 8 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Роспіс па дрэве”
педагог Бурак Святлана Уладзіміраўна
ДУДА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі Салігорскага раёна”

Рэзановіч Дар’я, 8 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Гама” ўзорнай студыі “Вясёлкавы калейдаскоп”
педагог Пілецкая Вольга Аляксандраўна
ДУДА “Клецкі цэнтр дзіцячай творчасці”

Разычэнкава Паліна, 9 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Вясёлка” народнай скульптурна-керамічнай студыі “Крынічка”
педагог Кашкурэвіч Вольга Мікалаеўна
Установа адукацыі “Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі”
Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь

Савенка Лізавета, 10 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “У свеце дызайна”
педагог Наватарава Алеся Віталеўна
УА “Гомельскі дзяржаўны обласны Палац дзяцей і моладзі”

Царыкевіч Таццяна, 12 гадоў
узорная студыя “Сузор’е”
педагог Туравец Анатолій Дзмітрыевіч
ДУА “Парыцкі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

Воўчак Вікторыя, 12 гадоў
студыя дэкаратыўна-прыкладной творчасці “Каляровы млын”, “Дызайн інтэрьера”
педагогі Юдо Кацярына Аляксандраўна, Квашэвіч Вікторыя Рыгогаўна
ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Светач” г. Мінска”

Папунідзі Аліса, 13 гадоў
УА “Мінская дзяржаўная гімназія-каледж мастацтваў”
педагог Дранковіч Ніна Сяргееўна

Гріневіч Аліна, 13 гадоў
УА “Мінская дзяржаўная гімназія-каледж мастацтваў”
(педагог Дранковіч Ніна Сяргееўна)

Шалугіна Маргарыта, 13 гадоў
УА “Мінская дзяржаўная гімназія-каледж мастацтваў”
(педагог Дранковіч Ніна Сяргееўна)

Бурак Кацярына, 14 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Роспіс па дрэве”
педагог Бурак Святлана Уладзіміраўна
ДУДА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі Салігорскага раёна”

Шастак Паліна, 14 гадоў
аб’янанне па інтарэсах “Батык”
педагог Макарэвіч Алена Тадэвушаўна
Дзяржаўная установа адукацыі “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей мі моладзі г.Ляхавічы”

Трэціна Ясфір, 14 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Выяўленчае мастацтва”
педагог Аўсішчар Таццяна Іванаўна
УА “Гродзенскі дзяржаўны абласны Палац творчасці дзяцей і моладзі”

Малашонак Паліна, 14 гадоў
студыя выяўленчага мастацтва “Вясёлка”
педагог Каляда Марына Вітальеўна
ДУДА “Докшыцкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі”

Бадзюкава Аліна, 14 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Юныя майстры”
(педагог Двалішвілі Варвара Ібрагімаўна)
ДУА “Сярэдняя школа №19 г. Гомеля”

Новік Алена, 15 гадоў
аб’янанне па інтарэсах “Батык”
педагог Макарэвіч Алена Тадэвушаўна
Дзяржаўная установа адукацыі “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей мі моладзі г.Ляхавічы”

Жылінская Вольга, 15 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Выяўленчая творчасць”
педагог Шныркевіч Ганна Аляксандраўна
ДУА “Сярэдняя школа №53 г. Гомеля”

Сакалова Сафія, 16 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Кампазіцыя”
педагог Варабьёва Ірына Уладзіміраўна
ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Магілёва”


намінацыя “Роспіс па тканіне”

Саса Алена, 10 гадоў
аб’янанне па інтарэсах “Батык”
педагог Макарэвіч Алена Тадэвушаўна
Дзяржаўная установа адукацыі “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей мі моладзі г.Ляхавічы”

Мальцева Ксенія, 10 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Выяўленчае мастацтва”
педагог Аўсішчар Таццяна Іванаўна
УА “Гродзенскі дзяржаўны абласны Палац творчасці дзяцей і моладзі”

Барысейка Сафія, 10 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Дэкаратыўна-прыкладное мастацтва”
педагог Барысейка Святлана Мікалаеўна
ДУА “Сярэдняя школа №9 г. Гомеля”

Храмцоў Мікалай, 11 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Вясёлка” народнай скульптурна-керамічнай студыі “Крынічка”
педагог Кашкурэвіч Вольга Мікалаеўна
Установа адукацыі “Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі”
Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь

Сініцкая Настасся, 11 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Вясёлка” народнай скульптурна-керамічнай студыі “Крынічка”
педагог Кашкурэвіч Вольга Мікалаеўна
Установа адукацыі “Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі”
Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь

Цяглiк Анастасiя, 12 гадоў
факультатыўныя заняткi па выяўленчаму мастацтву
педагог Цярэшкiна Ларыса Мiкалаеўна
ДУА “Гiмназiя №1 г. Жодзiна”

Трафімава Лізавета, 12 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Батык”
педагог Пятроўская Наталля Леанідаўна
ДУДА “Шумілінскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі” Віцебскай вобласці

Кунюта Ангеліна, 13 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Ізастудыя”
педагог Шыдлоўская Наталля Уладзіміраўна
ДУА “Ашмянскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі


Нікіціна Маргарыта, 13 гадоў
аб’яднання па інтарэсах “Батык”
педагог Лаўрова Надзея Міхайлаўна
ДУА “Смаргонскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

Шайкоўская Ульяна, 13 гадоў
аб’янанне па інтарэсах “Батык”
педагог Макарэвіч Алена Тадэвушаўна
Дзяржаўная установа адукацыі “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г.Ляхавічы”

Ганчарова Кацярына, 13 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Вернісаж”
педагог Баліна Наталля Мікалаеўна
ДУДА “Цэнтр творчасці г.п. Глуска”

Жартун Анастасія, 13 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Вернісаж”
(педагог Баліна Наталля Мікалаеўна)
ДУДА “Цэнтр творчасці г.п. Глуска”

Рашкевіч Юлія, 13 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Вернісаж”
(педагог Баліна Наталля Мікалаеўна)
ДУДА “Цэнтр творчасці г.п. Глуска”

Херавец Марыя, 15 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Кампазіцыя”
педагог Варабьёва Ірына Уладзіміраўна
ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Магілёва”

Чудакова Аляксандра, 15 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Юныя майстры”
педагог Двалішвілі Варвара Ібрагімаўна
ДУА “Сярэдняя школа №19 г. Гомеля”

Паршута Анастасія, 15 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Творчасць”
педагог Тушкіна Галіна Віктараўна
Дзяржаўная ўстанова дадатковай адукацыі “Верхнядзвінскі раённы цэнтр дзяцей і молодзі”

Васільева Ганна, 16 гадоў
педагог Новікава Вольга Аляксееўна
ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Дуброўна”

 Паўлава Крысціна, 16 гадоў
педагог Новікава Вольга Аляксееўна 
ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Дуброўна”

Калеснікава Ксенія, 16 гадоў
аб’яднанне па інтарэсах “Роспіс па дрэве”
педагог Угренінава Ала Хамітавна
ДУА “Палац дзяцей і моладзі “Золак” г. Мінска”